Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Pojištění.cz - nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Roxy B25 - Nechceme žádné nesmyslné atrakce

Roxy B25 - Nechceme žádné nesmyslné atrakce

Vydáno: 18.10.2017 15:00 v sekci Rozhovory - Hana Bukáčková

Pražský klub Roxy slaví v těchto dnech 25 let od svého vzniku. Každoročně připravuje bohatý narozeninový program, třeba i v podobě koncertů zdarma. Letošní oslavy čtvrtstoletí startují v pátek 20. října. Při té příležitosti jsme vyzpovídali hlavní persony, které stojí za úspěšným chodem klubu.

SDÍLET:    

Ředitel Jaroslav Stanko

Jaroslav Stanko
© Anna Kudláčková
Začala další klubová sezóna. Jaké máte pro návštěvníky novinky?

Z hlediska provozu klubu, dramaturgie a produkce moc věcí, které by se daly označit za novinky, nepřipravujeme. V dramaturgii se budeme stále soustředit na to nejlepší, co se v oblasti elektroniky objeví, a určitě by se našla neotřelá jména, která jdou rychle nahoru. Která to budou, vám ale nemohu prozradit. V produkci budeme i v následujícím období doplňovat světelný park o další efekty, aby show byly pastvou pro oči.

Jako klub slavíte 25. narozeniny. Jaké výhledy máte do budoucna?

Vzhledem k tomu, že nám již nebyl magistrátem přidělen grant, bude náš další život o dost složitější. Nevylučuji, že se tato skutečnost projeví v ceně vstupenek a servisních služeb pro jiné, hostující promotéry. Nicméně do budoucna hledím s optimismem. V Roxy je super tým a na každé pozici působí hvězda svého oboru. Když se nám podaří si to udržet, bude Roxy rozdávat radost našim fanouškům ještě hodně dlouho.

Roxy

Klub Roxy patří od svého otevření v roce 1992 mezi jedny z nejdůležitějších míst pražského koncertního a party života. Prostor s jedinečným geniem loci se nachází v samém srdci hlavního města Prahy. V jeho čele stojí ředitel Jaroslav Stanko, dramaturgyně Lenka Senová, PRista Daniel Bacho a hlavní produkční David Stuhlík. Letošní oslavy čtvrtstoletí s názvem BE25 proběhnou ve velkém stylu. Oba prostory včetně NoD budou fungovat jako jeden celek, připomenou bohatou minulost, ale zároveň představí svou novou tvář. Oslavy začínají v pátek 20. října a potrvají do 29. října. Návštěvníky čeká nabitý program plný parties, koncertů, divadelních představení, performancí a výstav. Headlinery BE25 jsou britská elektronická kapela Goldfrapp, nejžádanější techno producent současnosti Stephan Bodzin, britská legenda house music James Zabiela nebo francouzský divoký drum and bass a dubstepový projekt Dirtyphonics.

Na co se v rámci narozeninových oslav nejvíce těšíte?

Já se těším na celý ten nabitý týden. Narozeniny mají vždy zcela speciální atmosféru, protože se v tom období zkoncentruje energie celého týmu. Ale abych byl alespoň trochu konkrétnější - těším se na live set Stimminga, na Bodzina, na divadelní eskapády souboru 11:55, na "Vinnetoua". Také jsem zvědav na speciální Kokoliovu instalaci v galerii NoD a a novou kolekci instalací v Roxy. Rozhodně si také užiji středu s českými kapelami "Soundz Czech".

V květnu vstoupil v platnost zákaz kouření. Ovlivnilo to nějakým způsobem chod podniku? Dříve jste nepouštěli návštěvníky ven, změnilo se to kvůli zákazu ve vnitřních prostorách?

Zákaz kouření ve vnitřních prostorách jsem uvítal jako příspěvek ke zkulturnění společenského života. Protože se zákon chystal řadu let, měli jsme dost času se na tuto situaci připravit. Mimo klub jsme vybudovali Sklep, kam si lze jít zapálit. Nikdo tak nemusí kvůli kouření vycházet na ulici. Ostatně zákaz vycházení (až na nejnutnější výjimky) stále platí.

Co byste popřál klubu k narozeninám ze své pozice?

Dlouhověkost, stabilitu, věrné fanoušky, vstřícnější úřady, méně restrikce a kontrol, radost každý den a také trochu toho nezbytného štěstí.

Dramaturgyně Lenka Senová

Lenka Senová
© Anna Kudláčková
Podle jakých kritérií tvoříte program? Čím se inspirujete při tvorbě programu klubu a výběru interpretů? Dáte na trend, nebo na svoji intuici?

Sleduji současnou, především elektronickou zahraniční scénu, poslouchám hudbu, radím se s lidmi, kteří mají velký přehled a kterým maximálně důvěřuji. Prvoplánově nejdu po trendech, i když se jim samozřejmě nelze vyhnout. Snažím se (a doufám, že úspěšně), abych nepřekročila hranice dobrého vkusu. Jistěže také zvažuji hudební přání pravidelných návštěvníků Roxy, samozřejmě jen ta, která nevybočují z dramaturgického zaměření klubu. Intuice hraje pochopitelně velkou roli, odvaha udělat cokoliv neověřeného je výzva a to mě baví. Nechávám se také inspirovat nabídkami zahraničních agentů, se kterými dlouhodobě spolupracuji. Roxy má naštěstí po mnoho let výbornou pozici a uznání mezi evropskými kluby jak u samotných umělců, tak právě i u agentů a managementu, čímž je jednání v mnoha ohledech minimálně příjemnější, i když nemůžu říct, že snazší.

BE25
Jaký interpret k vám nejčastěji jezdí?

Neumím jednoznačně odpovědět, ale co se týče četnosti vystoupení, je pár let téměř každoročním hostem třeba High Contrast nebo Andy C, bezpochyby dvě významné hvězdy drum and bassové scény. Snažím se ale o pestrost programu, tudíž až na pár případů, kdy je to plus pro program, není důvod i skvělé interprety opakovat často. Kvalitní zahraniční produkce je nevyčerpatelné množství, to je na tom to úžasné, že je pořád čím se nechat znovu a znovu inspirovat a z čeho vybírat.

Na co nejvíce k vám lidi chodí?

Já mám dojem, že fanoušci Roxy milují především atmosféru klubu, která je jedinečná a umocňuje zážitek z akce, i když třeba nehraje žádná velká hvězda. Nejvíce chodí ti, kteří jsou otevřeni novým zážitkům, ti, co neustále jen malicherně nekritizují, užívají si život a umí se bavit. Všeobecně víkendové parties se zahraničními headlinery mají dlouhodobě skvělou návštěvnost, což mě jako dramaturgyni pochopitelně těší.

Koho byste ráda ulovila, aby si u vás zahrál?

Mám pochopitelně své sny, ale nebudu konkrétní. Můžu jen potvrdit, že takových umělců je dost, někteří jsou z finančního hlediska třeba prozatím nedostupní, ale ani to není důvodem, abych to vzdala.

Jste výjimeční díky svým Free Mondays. Zůstanete u tohoto konceptu i v příštích letech?

Free Mondays mají v Roxy stále svoje místo, prozatím u konceptu zůstáváme, jak se bude vyvíjet v dalších letech, nemůžu odhadnout. Dosud skvěle oživují začátek týdne neotřelými kapelami ze zahraničí i tuzemska doplněnými DJi, kteří se postarají o zábavu do ranních hodin.

BE25
Na co se můžeme v rámci 25. narozenin klubu těšit?

I tyto narozeniny budou jako každoročně kopírovat rozmanitost naší dramaturgie, ať už jsou to elektronické eventy a koncerty v Roxy nebo divadla a výstavy v NoD. Celý tým pracuje s velkým elánem, aby bylo všechno dokonalé. Nechceme žádné nesmyslné atrakce, chceme soustředit pozornost na umělce, využit maximálně jedinečnost prostoru a zkoušet nové technické vymoženosti.

Na co se nejvíce těšíte vy?

Já se těším vždy hodně na opening narozenin, kdy se sejdem všichni ještě čerství a natěšení na celý týden, a letos o to víc, protože prvním hostem je opravdový mistr DJingu a velký sympaťák James Zabiela. Kromě něj se hodně těším na live set Stephana Bodzina, se kterým mám tu čest se setkat poprvé. Jsem si jistá, že zrovna on je velmi dobrá volba na závěr narozenin.

Budou něčím speciální, když se jedná o skoro kulatiny?

Čím a jak moc budou speciální, se všichni necháme překvapit. (úsměv)

Co byste popřála klubu k narozeninám ze své pozice?

Vzhledem k tomu, že jsem s Roxy velmi úzce spjata neskutečnou spoustu let, mám ke klubu velmi výjimečný vztah. Přeji Roxy ještě hodně let života se spoustou talentovaných lidi, čím dál více příznivců a hodně štěstí a pozitivní energie.

Jaké máte cíle pro nadcházející sezónu?

Cíle si nestanovuji sezónně, jen každý den dělám, co můžu, aby to stálo za to!

PR manažer Daniel Bacho

Daniel Tacho
© Anna Kudláčková
Je v dnešní době těžké nalákat lidi do klubu?

Je a není. Myslím si, že jsme si za ta léta vybudovali celkem silnou pozici a lidé programu Roxy věří. Rádi si poslechnou, co připravujeme, a nechají si rozšířit obzory. Je to pak i velká odpovědnost, ale všichni tady věříme dramaturgii a směru, kterým se klub neustále posunuje.

Jakou roli hrají v promu vašeho klubu sociální sítě a appka? Máte nějaké vychytávky pro fanoušky? Jakou odezvu máte od lidí?

Sociální sítě a aplikace patří mezi naše hlavní aktivní i pasivní kanály komunikace. Facebook a Instagram nabízí velké možností propagace a neustále se snažíme sledovat trendy a nebýt nudní. Pozorujeme ovšem u lidí přehlcenost reklamami a tlakem, zejména na Facebooku. Mnoho lidí přesunuje zájem na méně okoukané platformy jako Instagram. Hodně se věnujeme aplikaci a ta by měla fanouškům sloužit nejen jako informační, ale také jako zábavný kanál. Měla by být součástí vztahu návštěvníků s oblíbeným klubem, chceme, aby ji používali jak před návštěvou Roxy, tak po ní. Čísla nám potvrzují, že se to daří, i když jako všude i tady máme rezervy.

Pro fanoušky máte třetí sezónu věrnostní program. Jaké výhody jsou pro letošek nachystány?

Ano, konkrétně třetí půl-sezónu, vždy otáčíme kratší období zhruba tří čtyř měsíců, aby vše bylo přehlednější. Nově nabízí appka real-time informace jako lineup a praktické info, dále chystáme na narozeniny kopec zajímavých benefitů jako předplatné Respektu zdarma, slevu na vinyly nebo jízdy s Uberem. V platnosti zůstávají odměny za každou návštěvu, od free drinků až po vstupenky zdarma.

Připravujete nový merch? Na jaký vizuál se můžeme těšit?

Ano, je to celkem ambiciózní projekt a těším se na reakce fanoušků. Samostatný brand se jmenuje Going Underground a bude to opět úplně něco jiného, než jste u klubů a festivalů zvyklí. Víc nebudu prozrazovat.

Co byste popřál klubu k narozeninám ze své pozice?

Roxy slaví 25 a to je u žen krásný věk. Přeji Roxy, aby byla dále ještě krásnější, vyspělejší, ale stále se držela svých undergroundových kořenů.

Na co se v rámci narozeninových oslav nejvíce těšíte?

Jednoznačně Stephan Bodzin. Ten člověk mě fascinuje od první minuty, hudebně, vizuálně i pocitově to bude určitě nezapomenutelná jízda.

Hlavní produkční David Suslík

David Suslík
© Anna Kudláčková
Jak dlouho dopředu připravujete program narozeninových oslav?

Přemýšlíme nad tím klidně celý rok dopředu, od září už pak nápady přiřazujeme jednotlivým akcím a specifickým umělcům, aby si vše sedlo. Reálná produkce začíná většinou měsíc a půl před zahájením, no, a reálný problémy tak hodinu před otevřením jako vždycky.

Co je nejtěžší zrealizovat?

Právě ty celoroční myšlenky různých instalací. Nejtěžší je pak, pokud se rozhodneme realizovat něco, co jsme ještě nikdy nedělali. Ale čím větší výzva to je, tím víc nás to baví.

Program BE25 Roxy

20. 10. James Zabiela
21. 10. Dirtyphonics
22. 10. Eskimo Callboy
23. 10. Goldfrapp
26. 10. Soundz Czech
27. 10. Stimming Live
28. 10. Stephan Bodzin Live

Na co se v rámci narozeninových oslav nejvíce těšíte?

Pochopitelně na samotné zahájení a zahajovací show. Za mě osobně pak například na Stimminga a video instalaci, kterou se chystáme vytvořit. Měla by obsáhnout celé pódium, a dokonce i část stropu.

Na Facebooku jsem si všimla, že hledáte hudebního dramaturga. Už jste ho našli?

Myslím, že zatím ne, ale to je spíš otázka na Jardu, který se účastní pohovorů.

Co byste popřál klubu k narozeninám ze své pozice?

Z pozice technické produkce asi stabilní elektřinu, kvalitní zvuk, skvělý video a ještě lepší světla. Z pozice hlavního produkčního minimálně 25 dalších úspěšných let.

WEDOS.cz - Nejlevnější registrátor domén v ČR, neomezený webhosting, virtuální a dedikované servery

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Chinaski, Peter Aristone, O2 arena, Praha, 16.11.2017
Naživo: Chinaski se v Praze dívali hlavně dopředu Jeden klasičtěji pojatý report z aktuálního turné jsme vám už nabídli v dojmech ze zastávky v Jihlavě, do Prahy jsme proto vyrazili ve dvou a přinejmenším se shodli na tom, že předskokan Peter Aristone je sice všemi směry tlačený... čtěte zde
Vydáno: 17.11.2017 10:12 v sekci Naživo
2
Ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, bard českého folku
Ve věku 70 let zemřel Wabi Daněk, bard českého folku Česká tisková kancelář dnes přinesla velmi smutnou zprávu pro fanoušky nejen trampské a folkové hudby - po dlouhé a těžké nemoci ve věku sedmdesáti let zemřela legenda české hudební scény, písničkář s charismatickým hlasem,... čtěte zde
Vydáno: 16.11.2017 23:49 v sekci Novinky
2
Kryštof - Zůstaň tu se mnou 8/10
Video: Richard Krajčo si v "Zůstaň tu se mnou" hraje s emocemi Určitě nelze polemizovat o tom, že poslední roky jsou pro kapelu Kryštof komerčně nejúspěšnějšími. Jen v letošním roce fanoušky potěšila dvěma obrovskými koncerty na Strahově či úspěšnou rekapitulací dosavadních úspěchů... čtěte zde
Vydáno: 16.11.2017 13:30 v sekci Audio / Video | Video
12
Pekař a Děkan - Jakákoliv změna, kterou v životě uděláš, bývá pozitivní
Rozhovory: Pekař a Děkan - Jakákoliv změna, kterou v životě uděláš, bývá pozitivní Talentovaní mladí zpěváci Pekař s Jakubem Děkanem o sobě dávají vědět nejen hity, ale i svým společným turné, na které vyrazili letos již podruhé. Nese podtitul Pekařův Děkan, Děkanův Pekař tour a můžeme se těšit na to,... čtěte zde
Vydáno: 16.11.2017 09:50 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
James Harries - Doufám, že ten kruh ještě není úplně uzavřený
Rozhovory: James Harries - Doufám, že ten kruh ještě není úplně uzavřený James Harries má venku épéčko "Recorded Live In Bratislava", vyráží na turné, a tak se našlo hned několik důvodů se poptat na několik otázek. Kromě novinek jsme s ním probrali i jeho rodinný život, poohlédli se do minulosti a... čtěte zde
Vydáno: 15.11.2017 14:30 v sekci Publicistika | Rozhovory
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- High Contrast přiveze do Roxy nové album "Night Gallery" (13.11.2017 15:33)
- Naživo: Goldfrapp oslavili v Roxy obrodu své taneční identity (25.10.2017 15:37)
- Fotogalerie: Goldfrapp s horou citů v Roxy (24.10.2017 08:41)
- Andy C ovládne v Roxy celý listopadový víkend (03.10.2017 10:41)
- Elektronický live kouzelník Stephan Bodzin uzavře narozeniny Roxy (16.08.2017 11:58)
- Naživo: P!nk a Biffy Clyro miláčky Szigetu, Wiz Khalifa posílal do publika obří jointy (13.08.2017 01:55)
- Oslavy Roxy BE25 mají dalšího headlinera - svůj live set přiveze Stimming (06.08.2017 10:36)
- Živelní Dirtyphonics budou dalším headlinerem 25. narozenin Roxy BE25 (04.07.2017 16:30)
- James Zabiela ovládne zahájení 25. narozenin Roxy BE25 (28.06.2017 10:00)
- Britští Goldfrapp přijedou popřát Roxy k 25. narozeninám (23.06.2017 15:03)

ALBUM TÝDNE 46/2017

Taylor Swift
Reputation

Pýcha, Závist, Lakomství, Chtíč, Hněv, Nestřídmost - těchto sedm smrtelných hříchů pošramotilo těžce budovanou pověst Taylor Swift. Kdysi dáma americké country získala nálepku úlisného hada. Ale nositelka deseti cen Grammy nám nyní řekne svoji verzi příběhu. Hra začíná a i vy jste její součástí.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 19.11.
Bryan Adams (CAN) (DRFG Arena, Brno)
Ne 19.11.
Marilyn Manson (USA) (Tipsport Arena, Praha)
Ne 19.11.
Oh Wonder (UK) (Roxy, Praha)
Po 20.11.
Alvaro Soler (ESP) (Forum Karlín, Praha)
Út 21.11.
Kaleo (IS) (Lucerna - Velký sál, Praha)
Ne 26.11.
Five Finger Death Punch (USA) + In Flames (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Po 27.11.
Michael Malarkey (USA) (Roxy, Praha)
St 29.11.
Yung Lean (SWE) (Lucerna - Velký sál, Praha)
Čt 30.11.
Nothing But Thieves (UK) (MeetFactory, Praha)
Pá 01.12.
Klangstof (NL) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Ewa Farna Rihanna Lady Gaga Beyoncé Madonna Sia AC/DC Kryštof The Cure Adele Taylor Swift Katy Perry Lucie Bílá Linkin Park Metallica Ed Sheeran David Bowie Ben Cristovao Marilyn Manson
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2017 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
DOPORUČUJEME: Kupte si nejprodávanější hosting v ČR se slevou 50% (slevový kód: MUSICSERVER)
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver